مشاورِ تو!

برای اولین بار مشاوره آنلاین تلفنی در سطح کشور توسط مهندس غیاثوند

راه های ارتباطی برای تعیین وقت مشاوره

09199100315  -  02126473180

saeed ghiasvand konkoor slide

چگونه سرعت خواندن خود را افزايش دهيم؟ (تند خواني)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

- ما با سيلي از اطلاعات علمي و غير علمي مواجه هستيم و براي اينكه از قافله عقب نمانيم مجبوريم بخوانيم و بخوانيم و بخوانيم؛ بنابراين، اگر جزو افراد تندخوان نباشيم نخواهيم توانست خود را با انبوه اطلاعات روزمره هماهنگ كنيم. تا كنون روش‌هاي مختلفي براي تندخواني ابداع شده است...

 

- ما با سيلي از اطلاعات علمي و غير علمي مواجه هستيم و براي اينكه از قافله عقب نمانيم مجبوريم بخوانيم و بخوانيم و بخوانيم؛ بنابراين، اگر جزو افراد تندخوان نباشيم نخواهيم توانست خود را با انبوه اطلاعات روزمره هماهنگ كنيم. تا كنون روش‌هاي مختلفي براي تندخواني ابداع شده است امّا اكثريت آنها آنطوري كه قبلاً فكر مي‌شد با اساس كاركرد مغز و چشم ما منطبق نيست و حتي ممكن است زيان‌آور هم باشد من در اينجا روشي از تندخواني را توضيح خواهم داد كه با طبيعت مغز و چشم شما سازگار باشد.

"اساس تمامي تندخواني‌ها عبارت است از خواندن گروه‌هاي بزرگتري از كلمات در هر لحظه يا در هر بار توقف چشم."

- اگر شما براي خواندن يك سطر ده كلمه‌اي، در هر بار توقف چشم‌ها، يك كلمه را بخوانيد، شما مجبوريد براي خواندن اين سطر ده بار چشم‌هاي خود را متوقف كنيد، امّا اگر طوري خود را عادت بدهيد كه در هر نگاه، دو كلمه را بخوانيد شما بايد براي خواندن اين سطر، پنج بار چشم‌هاي خود را متوقف سازيد و بدين ترتيب، سرعت خواندن شما دو برابر خواهد شد؛ حال اگر چشم‌هاي خود را طوري تمرين دهيد كه در هر نگاه پنج كلمه را بخوانيد، سرعت خواندن شما پنج برابر خواهد شد؛ حال اگر چشم‌هاي خود را طوري تمرين دهيد كه در هر نگاه پنج كلمه را بخوانيد، سرعت خواندن شما پنج برابر خواهد شد؛ شما مي توانيد طوري تمرين كنيد كه در هر نگاه تمام سطور را ببينيد؛ به هر حال قدرت ديدن چشم‌ها و انديشيدن مغز حتي فراتر از يكي دو سطر است و اين شما هستيد كه بايد قدرت ديدن و انديشيدن خود را تقويت كنيد و به دنبال آن «تند خوان» شويد.

 

"هر جسمي آنگاه به وضوح قابل رويت است كه نگاه ما بر روي آن ثابت قرار بگيرد."

 

to ndkhani

 

- يك اصل در ديدن و حفظ كردن :

براي اينكه ما كلمات را خوب ببينيم و حفظ كنيم بايستي چشم‌هاي ما، روي كلمه مورد نظر ثابت قرار بگيرد؛ از طرف ديگر، تعداد كلمات مورد مطالعه زياد است و چشم بايستي حركت كند تا بتواند كلمات ديگر را ببيند؛ اين تناقض (ثابت ماندن و حركت كردن چشم) فقط با استفاده از جملة زير قابل حل است :

"بايد بر جريان حركت و توقف چشم‌ها تمركز حواس داشته باشيم ."

 

- چگونه مي‌توانيم بر حركت و توقف چشم‌ها تمركز كنيم؟

1 - در موقع مطالعه از «راهنماي ديد» استفاده كنيد. راهنماي ديد چيست؟ راهنماي ديد، وسيله‌اي است نوك تيز و دراز مثل مداد كه هنگام مطالعه، كمي بالاتر از كلمات سطر، روي آنها حركت داده مي‌شود. با استفاده از راهنماي ديد شما مي‌توانيد موضوع را به راحتي دنبال كنيد و در حقيقت، راهنماي ديد اجازه نمي‌دهد چشمان شما دچار «واپس نگري و سرگرداني» شود؛ علاوه بر اين، بتدريج سرعت حركت مداد را مي‌توان زياد كرد و در نتيجه، سرعت خواندن را افزايش داد .
2 - همانطوري كه گفته شد، چشمانتان را طوري تمرين دهيد كه بتوانند به جاي يك كلمه، در يك نگاه دو يا سه كلمه و حتي بيشتر را جذب كنند. با اين كار سرعت خواندن شما به مرور زمان چندين برابر خواهد شد.

3 - در مواقع بي‌كاري، «تندخواني فوق سرعت» را تمرين كنيد: تا جايي كه دست شما قدرت دارد راهنماي ديد (مداد) را روي سطور به حركت در بياوريد و سطور را بخوانيد؛ اين كار را با سرعت هر چه تمامتر انجام بدهيد.
2 - تمرين‌هاي بينايي درس 6 را انجام بدهيد.

- ما در اينجا، بهترين روش تندخواني را براي شما گفتيم. اين روش، طبيعي‌ترين روش تندخواني است و كارآيي صد در صد دارد و علاوه بر تندخواني، حافظه و قدرت درك مطلب را افزايش مي‌دهد. از اين به بعد، پول‌هاي خود را براي روش هاي تندخواني، چنانچه با اساس كار مغز و چشم سازگاري نداشته باشد، صرف نكنيد؛ يعني، به دنبال روش‌هايي برويد كه با طبيعت عملكرد مغز و چشم وساير حواس ما هماهنگ باشند.

 

سعید غیاثوند | مشاور و برنامه ریز کنکور

موفق باشيد

articles

Our Rating: 90.94% - 32 votes
91%

راه های ارتباطی با سعید غیاثوند

locationآدرس آموزشکاه : تهران، رسالت، خیابان هنگام، نرسیده به فرجام، ساختمان عتیق، پلاک ۳۹، واحد ۱۳
mobileموبایل : 09199100315 تعیین وقت
phoneشماره تلفن : 02126473180
instaاینستاگرام: saeed_ghiasvand_konkoor
instaآپارات: saeedghiasvand

حاضرین در سایت

ما 251 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار سایت

کاربران
88
مطالب
214
نمایش تعداد مطالب
207919

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای سعید غیاثوند محفوظ می باشد | طراح سایت ابراهیم پور

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده