مشاورِ تو!

برای اولین بار مشاوره آنلاین تلفنی در سطح کشور توسط مهندس غیاثوند

راه های ارتباطی برای تعیین وقت مشاوره

09199100315  -  02126473180

saeed ghiasvand konkoor slide

چند راه ساده برای حفظ آمادگی ذهن در آزمون

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از راه‌های خوبی که می‌توانیم به‌کمک آن خودمان را برای آزمون‌های مهم آماده کنیم، این است که در خانه بارها و بارها از خودمان امتحان بگیریم؛ اما این به‌تنهایی کافی نیست. لازم است در این آزمون‌های خانگی، روی مسائل گوناگون و جنبه‌های متفاوتی از خودآگاهی کار کنیم تا بتوانیم در آزمون‌ها...

یکی از راه‌های خوبی که می‌توانیم به‌کمک آن خودمان را برای آزمون‌های مهم آماده کنیم، این است که در خانه بارها و بارها از خودمان امتحان بگیریم؛ اما این به‌تنهایی کافی نیست. لازم است در این آزمون‌های خانگی، روی مسائل گوناگون و جنبه‌های متفاوتی از خودآگاهی کار کنیم تا بتوانیم در آزمون‌های که مدت‌زمان طولانی دارند، در تمام مدت ذهنمان را در سطح بالایی از آمادگی نگه داریم. نکات ساده‌ای وجود دارد که به حفظ آمادگی ذهنی در طولانی‌مدت کمک می‌کند.

💥 1) برای حفظ آرامش و آمادگی ذهنی، در آزمون‌های خانه، نحوه‌ی تنفس درست و آرام را تمرین کنید. وقتی به سؤالات دشوار می‌رسید، روی تنفس خود تمرکز کنید. اگر بتوانید با این تمرینِ آگاهانه، در تمام طول آزمون تنفس درستی داشته باشید، علاوه بر حفظ سطح اکسیژن کافی در بدن، آرامش خوبی در امتحانتان خواهید داشت.

💥 2) زمانی که در طول آزمون، موضوعی یا سروصدایی در محیطْ حواس شما را پرت می‌کند، روی کاغذهایی که در اختیار دارید، علامتِ مخصوص بزنید. این علامت به شما یادآوری می‌کند که باید متمرکز باشید. مثلاً می‌توانید در عرض پنج ثانیه یک گل کوچک یا یک دایره رسم کنید. این علامت به شما هشدار می‌دهد که تمرکزتان را حفظ کنید.

💥3) ذهن آماده در بدنِ آماده است. در زمان باقی‌مانده تا امتحانتان حتماً ساعت یا حتی دقایقی در روز ورزش کنید. یوگا، پیاده‌روی، انجام چند تمرین یا نرمش کششی ساده، کمی دویدن در هوای آزاد و حتی طناب زدن به شما کمک می‌کند که تنش‌ها را از خودتان دور کنید، به بدنتان اکسیژن‌ برسانید، شاداب‌تر باشید و ذهنتان را ورزیده کنید.

💥 4) هدف گذاری خود برای آزمون را فراموش نکنید. اینکه هدفمند سر جلسه برودی و در نظر بگیرید که بر اساس مطالعه ای که بین دو آزمون داشته اید و تست هایی که زده اید انتظار چه درصدی را باید از خود داشته باشید و چقدر باید به سوالات پاسخ دهید.

💥 5) تکنیک تشخیص سوالات را فراموش نکنید. اینگونه میدانید کدام سوالات را حذف کرده اید و کدام سوالات را بلد هستید اما وقت گیرند و کدام سوالات را مطمئن نیستید و باید زمان بگذارید. اینگونه همه ی سوالات را یکدور دیده اید و نیز وقت خود را کنترل کرده اید. به یاد داشته باشید که سوالاتی در امتحان قرار دارند که برای نزدن هستند و لازم نیست همه ی سوالات را پاسخ دهید. مهم مهارت شما در آزمون دادن است و به یاد داشته باشید که همه ی سوالات یک درس ارزش یکسانی دارند و مهم آن است که در وقت آزمون به بیشترین تعداد سوال ممکن پاسخ درست دهید. پاسخ به سوال آسانی که بلد هستید اما بسیار وقت گیر است هنر نیست.

articles

Our Rating: 88% - 30 votes
88%

راه های ارتباطی با سعید غیاثوند

locationآدرس آموزشکاه : تهران، رسالت، خیابان هنگام، نرسیده به فرجام، ساختمان عتیق، پلاک ۳۹، واحد ۱۳
mobileموبایل : 09199100315 تعیین وقت
phoneشماره تلفن : 02126473180
instaاینستاگرام: saeed_ghiasvand_konkoor
instaآپارات: saeedghiasvand

حاضرین در سایت

ما 719 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار سایت

کاربران
88
مطالب
214
نمایش تعداد مطالب
203223

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای سعید غیاثوند محفوظ می باشد | طراح سایت ابراهیم پور

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده