مشاورِ تو!

برای اولین بار مشاوره آنلاین تلفنی در سطح کشور توسط مهندس غیاثوند

راه های ارتباطی برای تعیین وقت مشاوره

09199100315  -  02126473180

saeed ghiasvand konkoor slide

دروس اختصاصي چه نقشي در كنكور دارند؟ بررسی دروس اختصاصی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 شما بايد به تمام مطالب زيست‌شناسي تسلط كامل و درك درستي از اين درس داشته باشيد و مفهوم تمامي مطالبي را كه مطالعه مي كنيد بفهميد. بايد به ريزه‌كاري‌ها، از جمله اعداد، تصاوير، ‌پاورقي‌ها، جدول‌ها، اسامي و ... احاطة كامل داشته باشيد. توجه داشته باشيد كه اين درس هارا جواب دهند...

 الف : دروس اختصاصي علوم تجربي

زيست‌شناسي : از دروس خيلي مهم و سرنوشت‌ساز و داراي بالاترين ضريب است.

  " هر كتابي را كه مطالعه مي كنيد،

تست‌هاي آن را بلافاصله حل نكنيد و اينكار را بعد از چند روز انجام بدهيد؛

بدين ترتيب، شما متوجه توانايي يا عدم توانايي خود خواهيد شد.

اگر بلافاصله بعد از خواندن موضوعي،

تست‌هاي آن را بزنيد، در حقيقت، معلوم نخواهد شد كه مطالب را فهميده‌ايد

يا نه. "

 -  شما بايد به تمام مطالب زيست‌شناسي تسلط كامل و درك درستي از اين درس داشته باشيد و مفهوم تمامي مطالبي را كه مطالعه مي كنيد بفهميد. بايد به ريزه‌كاري‌ها، از جمله اعداد، تصاوير، ‌پاورقي‌ها، جدول‌ها، اسامي و ... احاطة كامل داشته باشيد. توجه داشته باشيد كه اين درس را اكثر داوطلبين 80-70 درصد جواب مي‌دهند؛ بنابراين، اگر شما خواهان قبولي در رشتة مورد علاقة خود هستيد بايد اين درس را بالاي 90 درصد بزنيد. از اصل شبيه‌سازي و برگشت بهره بگيريد. از روش فيش‌برداري استفاده كنيد؛ مطالب زيست‌شناسي را با رنگ زرد، بر روي فيش‌ها بنويسيد و در جيب خود بگذاريد و در فرصت‌هاي مناسب مطالعه كنيد. تمام تست‌هاي كنكور سال‌هاي قبل را بخوانيد.

شيمي : يكي از درس هاي مهم و سرنوشت‌ساز كنكور است و ضريب بالايي دارد. كساني كه مي‌خواهند از رشتة مورد دلخواه خود قبول شوند بايد اين درس را بالاي 90 درصد بزنند. تمام كتاب‌هاي شيمي دبيرستان را به دقت مطالعه نماييد. تمام تست‌هاي كنكور سال‌هاي گذشته را حل كنيد. از اصل برگشت و فيش‌برداري استفاده نماييد.

 

28 dars takhsos

 

" اهميت شيمي را در يابيد. " 

رياضيات : به رياضيات اهميت بدهيد، زيرا عدة زيادي از داوطلبين از اين درس مي ترسند و آن را به خوبي مطالعه نمي‌كنند؛ بنابراي، اگر شما چند تست بيشتر از بقيه بزنيد رتبة شما دگرگون خواهد شد . تمام تست‌هاي كنكور سال‌هاي گذشته را به دقت مطالعه نماييد. حل كردن تست كمك زيادي به شما خواهد كرد به شرط آنكه متن كتاب‌ها را بفهميد و رياضيات را درك كنيد. ساده كردن چهار عمل اصلي را هميشه تمرين كنيد تا وقت شما در كنكور گرفته نشود؛ ساده كردن اعداد علاوه بر اين كه در رياضيات به شما كمك خواهد كرد بلكه در درس شيمي و فيزيك نيز به ياري شما خواهد شتافت.

 

نكتة مهم:
تمام تست‌هاي كنكور سال‌هاي گذشته را مطالعه كنيد؛

علاوه بر اين، هر تستي را كه از رياضيات به دستتان مي‌افتد به دقت حل كنيد.

تست‌زدن، كمك زيادي در رياضيات مي‌كند. خواندن و فهميدن رياضيات اگرچه لازم و ضروري است

ولي بدون تست زدن موفقيتي حاصل نخواهد شد. 

 

فيزيك : همه درس‌ها در كنكور مهم هستند و فيزيك نيز همينطور. تست‌هاي كنكور سال‌هاي گذشته را بزنيد. در هنگام مطالعة فيزيك از اصل برگشت استفاده كنيد. در هنگام زدن تست‌هاي فيزيك، به تبديل واحد‌ ها به همديگر دقت زيادي بكنيد؛ به عنوان مثال، تبديل متر (m) به سانتي‌متر (cm)، ممكن است باعث اشتباه بزرگي شود؛ طراحان سؤال‌هاي فيزيك، هر چهار گزينه را طوري انتخاب مي‌كنند كه اگر شما، به طور اشتباهي، مرتكب خطايي در تبديل واحدها بشويد جوابي كه به دست خواهيد آورد در بين گزينه‌ها خواهد بود و اين ممكن است شما را گول بزند.

"مراقب تبديل واحدها به همديگر باشيد."

 

ب : دروس اختصاصي رياضي و فيزيك

- فيزيك و مكانيك : فيزيك و مكانيك سرنوشت‌سازترين درس است. شما بايد اين درس را بالاي 80 درصد بزنيد. قبولي شما در كنكور در اين درس رقم خورده است. كتاب‌هاي درسي خود را به دقت مطالعه نماييد. براي موفقيت در اين درس بايستي پاية قوي داشته باشيد. هرجه مي‌توانيد تست حل كنيد، به شرس آنكه :
1 -  قبل از هر چيز، تست‌هاي كنكور سال‌هاي گذشته را موشكافي كنيد.
2 -  متن كتاب‌ها را به درستي و با دقت زياد درك كنيد.
3 در حل كردن تست‌ها عجله به خرج ندهيد، بلكه سعي نماييد تست‌ها را تجزيه و تحليل كنيد. اگر شما ده تست را تجزيه و تحليل كنيد بهتر از آن است كه هزار تست را بطور سطحي حل كنيد.
4 از اصل برگشت استفاده كنيد.

شيمي : عدة زيادي از دانش‌آموزان رشتة رياضي و فيزيك به درس شيمي اهميت نمي‌دهند؛ بنابراين، اگر شما اين درس را 90-80 درصد بزنيد از خيلي‌ها جلو خواهيد افتاد. شما نبايد هميشه ضريب را مهم جلوه دهيد؛ بلكه مهم آن است كه اگر شما در درسي كه ديگران آن را به خوبي جواب نداده‌اند در صد خوبي كسب كنيد رتبة شما زيرورو خواهد شد.

 

"همة درس‌ها اهميت دارند،

به ويژه آنهايي كه ضريب بالايي دارند

ولي درس‌هايي هستند كه داراي ضريب پاييني هستند،

لكن چون عدة زيادي از داوطلبين به آنها نمي‌توانند پاسخ بدهند؛

بنابراين، اگر شما در آن درس كم اهميت،

درصد بالايي بياوريد واقعاً‌ كار بزرگي انجام داده‌ايد."

 

 هندسة تحليلي و جبر خطي : سؤال‌هاي كنكور سال‌هاي قبل را حل كنيد. متن كتاب ها را به دقت مطالعه نماييد لكن هرچه مي توانيد تست‌ها را موشكافي كنيد. از هندسه نترسيد. از اصل برگشت استفاده كنيد.

حساب ديفرانسيل : ديفرانسيل درسي است كه احتياج به پاية قوي دارد؛ بنابراين، تمام كتاب‌هاي دبيرستان را به دقت مطالعه نماييد. تست‌هاي كنكور سال‌هاي گذشته را به دقت تجزيه و تحليل نماييد. ديفرانسيل از درس‌هاي مهم و سرنوشت‌ ساز است.

رياضيات گسسته : اين درس نيز از درس‌هاي با ارزش است و مي‌تواند به موفقيت شما كمك نمايد. تست‌هاي كنكور سال‌هاي گذشته را به دقت مو‌شكافي كنيد؛ علاوه بر اين، هر چه تست دم دست‌تان باشد بزنيد. ما معمولاً تربيت دور كننده‌اي از رياضيات داشته‌ايم و از رياضيات مي ترسيم زيرا مفهوم آن را درك نمي‌كنيم و فكر مي كنيم رياضيات، بازي با اعداد و ارقام و فرمول‌هاست.

 

" هر كتابي را كه مطالعه مي كنيد،

تست‌هاي آن را بلافاصله حل نكنيد و اينكار را بعد از چند روز انجام بدهيد؛

بدين ترتيب، شما متوجه توانايي يا عدم توانايي خود خواهيد شد.

اگر بلافاصله بعد از خواندن موضوعي، تست‌هاي آن را بزنيد،

در حقيقت، معلوم نخواهد شد كه مطالب را فهميده‌ايد

يا نه. "

 

سعید غیاثوند | مشاور و برنامه ریز کنکور

موفق باشيد

articles

Our Rating: 95% - 31 votes
95%

راه های ارتباطی با سعید غیاثوند

locationآدرس آموزشکاه : تهران، رسالت، خیابان هنگام، نرسیده به فرجام، ساختمان عتیق، پلاک ۳۹، واحد ۱۳
mobileموبایل : 09199100315 تعیین وقت
phoneشماره تلفن : 02126473180
instaاینستاگرام: saeed_ghiasvand_konkoor
instaآپارات: saeedghiasvand

حاضرین در سایت

ما 302 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار سایت

کاربران
88
مطالب
214
نمایش تعداد مطالب
190155

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای سعید غیاثوند محفوظ می باشد | طراح سایت ابراهیم پور

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده